Witaj na naszej stronie!

 

    Tutaj prezentujemy prace literackie uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu.

    Od lat biorą oni z sukcesem udział w wielu konkursch szkolnych, międzyszkolnych a nawet wojewódzkich, zdobywają nagrody i wyróżnienia. Pomyśleliśmy sobie, że szkoda, aby ich teksty znane były tylko osobom zasiadającym w jury. Wierzymy, że Tobie również przypadną do gustu.
 

     Niżej znajdziesz informacje o aktualnych  konkursach polonistycznych, w których możesz spróbować swoich sił. Do czego Cię gorąco namawiamy.

Nowości

Konkurs

2017-03-30 21:22
Zapraszamy uczniów klas IV-VI do udziału w XVI Międzyszkolnym Konkursie Literackim na opowiadanie fantastyczne pod hasłem "Ja i mój ulubiony bohater literacki zmieniamy świat na lepsze" . Motywem przewodnim ma być tolerancja i altruizm. Termin nadsyłania prac 9 kwietnia. Tekst nie może zająć więcej niż 3 strony maszynopisu A4 czcionką Times New Roman 12.

Konkurs literacki

2017-03-07 18:33
Zapraszamy uczniów klas V i VI do udziału w międzyszkolnym konkursie literackim "Dzieciństwo naszych rodziców, młodość naszych dziadków, czyli szkoła w PRL-u". Praca może mieć formę opowiadania lub wywiadu. Jej objętość ne może przekroczyć 2 stron maszynopisu (czcionka Times New Roman 12). Ostateczny termin przesłania tekstu na eliminacje szkolne to 19 marca godzina 19.00. Czekamy na Wasze prace.

Nowa podstrona

2017-02-06 22:28
Lekcje języka polskiego to nie tylko pisanie, czytanie czy ćwiczenia gramatyczne lub jeszcze gorzej ... ortograficzne. To także możliwość wykazania się inwencją. A tej Wam nie brakuje. Stworzyliśmy więc  nową stronę, na której umieszczać będziemy informacje o tym, co ciekawego zadziało się na lekcji. Wcześniejsze sprawozdania znaleźć można na stronie szkoły.

Wyróżnienie

2016-12-04 18:03
1 grudnia br. odbyło się ogłoszenie wyników XIX Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. K. K. Baczyńskiego. Tym razem wyróżnienie otrzymała Zuzanna Wasiak z klasy VIb za wiersz "Cień". Gratulujemy!

Wędrówka ze Stasiem i Nel

2016-12-04 17:58
Uczniowie klasy Va pozazdrościli swoim starszym kolegom i też przygotowali gry planszowe związane z omawianą lekturą. Tym razem gracze musieli wykazać się wiedzą odnośnie książki Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Fotorelacja na stronie szkoły.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>