Witaj na naszej stronie!

 

    Tutaj prezentujemy prace literackie uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu.

    Od lat biorą oni z sukcesem udział w wielu konkursch szkolnych, międzyszkolnych a nawet wojewódzkich, zdobywają nagrody i wyróżnienia. Pomyśleliśmy sobie, że szkoda, aby ich teksty znane były tylko osobom zasiadającym w jury. Wierzymy, że Tobie również przypadną do gustu.
 

     Niżej znajdziesz informacje o aktualnych  konkursach polonistycznych, w których możesz spróbować swoich sił. Do czego Cię gorąco namawiamy.

Nowości

Lektura nie musi być nudna!

2016-10-25 19:37
Uczniowie klasy VIb kolejny raz udowodnili, że szkolna lektura może być pretekstem do dobrej zabawy. Kilkoro z nich stworzyło oryginalne gry planszowe poświęcone powieści "Hobbit" J.R.R. Tolkiena. Chętnych do zagrania było wielu. Zdjęcia można oglądać w galerii na strnie szkoły

Konkurs

2016-10-09 18:36
Zapraszamy uczniów klas 5-6 do udziału w międzyszkolnym konkursie literacko-plastycznym. Wystarczy napisać własny oryginalny mit (odręcznie od 2 do 4 stron A4) i dołączyć do niego jedną ilustrację wykonaną dowolną techniką (na kartce brystolu A4).  Ostateczny termin przyjmowania prac to 16 grudnia br. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenie się do p. A. Andrzejczak  do 25 października br.

Konkurs

2016-09-08 17:33
Uwaga! Ogłoszono XIX edycję Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. K. K. Baczyńskiego. Zachęcam wszystkich do udziału. Wystarczy napisać 3 wiersze o dowolnej tematyce i przesłać je na adres: goralskaa@interia.pl do 30 września br.  
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5