Witaj na naszej stronie!

 

    Tutaj prezentujemy prace literackie uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu.

    Od lat biorą oni z sukcesem udział w wielu konkursch szkolnych, międzyszkolnych a nawet wojewódzkich, zdobywają nagrody i wyróżnienia. Pomyśleliśmy sobie, że szkoda, aby ich teksty znane były tylko osobom zasiadającym w jury. Wierzymy, że Tobie również przypadną do gustu.
 

     Niżej znajdziesz informacje o aktualnych  konkursach polonistycznych, w których możesz spróbować swoich sił. Do czego Cię gorąco namawiamy.

Nowości

Srebrne Pióro

2018-06-12 21:01
Marcel Tomaszewski z klasy VIa zajął drugie miejsce w konkursie literackim organizowanym w ramach cyklu "Złota Wiosna", zdobywajć w ten sposób swoje kolejne tym razem "Srebrne Pióro". Serdecznie gratulujemy!

Wyróżnienie

2018-04-22 20:31
Miło nam poinformować, że Julia Fortuniak z klasy V zdobyła wyróżnienie w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Twórczości Mniej Znanej "Słowa jak promienie" organizowanym przez WODN w Zgierzu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS

2018-04-20 20:24
Zapraszamy do udziału w XI edycji Złotego Pióra. W tym roku temat pracy konkursowej brzmi: "Opowiem o mojej Polsce" Praca powinna zawierać się w maksymalnie 4 stronach maszynopisu (30 wierszy na stronie, czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5). Ocenie podlegać będzie interpretacja tematu, dobór słownictwa i środków stylistycznych. Ostateczny termin składania prac mija 14 maja. Zachęcamy do wcześniejszego przesyłania prac w celu korekty.

Słowa jak promienie...

2017-12-25 20:58
Przypominamy o ogłoszonym w grudniu Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Twórczości Mniej Znanej „Słowa jak promienie…”, który odbędzie się 23 marca 2018 r.  Poniżej podajemy najważniejsze zasady. Każdy uczestnik prezentuje jeden utwór lub fragment utworu. Czas prezentacji bezwzględnie nie może przekraczać 5 minut. Oceniając prezentację uczestników, jury składające się z przedstawicieli organizatorów konkursu, będzie uwzględniać: interpretację i dobór repertuaru (poezja lub proza),  kulturę słowa (dykcję, modulację, prawidłową artykulację, właściwe akcentowanie),  ogólny wyraz artystyczny. Szkołę mogą reprezentować trzy osoby, które muszą być pisemnie zgłoszone do końca stycznia, dlatego w przypadku większej liczby chętnych w trzecim tygodniu stycznia odbędą się szkolne eliminacje. Zachęcamy do udziału!

Zgierz w słowach zaklęty...

2017-12-25 20:56
Zapraszamy do udziału w konkursie „Zgierz w słowach zaklęty…” organizowanym przez WODN w Zgierzu.  Zadaniem uczestnika jest samodzielne stworzenie wiersza, którego tematyka jest ściśle związana z naszym miastem. Objętość utworu nie może przekroczyć jednej strony formatu A4. Pracę należy przesyłać do 21 stycznia na adres: polskisp10@gmail.com. Czekamy!
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>