Witaj na naszej stronie!

 

    Tutaj prezentujemy prace literackie uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu.

    Od lat biorą oni z sukcesem udział w wielu konkursch szkolnych, międzyszkolnych a nawet wojewódzkich, zdobywają nagrody i wyróżnienia. Pomyśleliśmy sobie, że szkoda, aby ich teksty znane były tylko osobom zasiadającym w jury. Wierzymy, że Tobie również przypadną do gustu.
 

     Niżej znajdziesz informacje o aktualnych  konkursach polonistycznych, w których możesz spróbować swoich sił. Do czego Cię gorąco namawiamy.

Nowości

Wyróżnienie

2017-12-25 20:47
Miło nam poinformować, że Alicja Marciniak z klasy VIa zdobyła wyróżnienie w XX Wojewódzkim Konkursie Poetyckim im. K.K. Baczyńskiego. Wiersz Alicji zatytułowany „Ortografia ucznia zmora” został opublikowany w tomiku „Krzyczeć ciszą”. Można go przeczytać także na naszej stronie w zakładce Konkursy/wiersze. Alicji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs!

2017-09-11 17:41
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji konkursu literackiego. Zadanie polega na samodzielnym napisaniu trzech wierszy o dowolnej tematyce. Termin składania prac upływa 30 września. Można je wysłać drogą elektroniczną lub oddać osobiście. Czekamy na Waszą twórczość.

Brązowe Pióra

2017-06-17 14:48
Nasze  uczennicei Zuzanna Gawron z VIa i Magdalena Wosiecka z VIb zdobyły dwa brązowe pióra w tegorocznej edycji konkursu literackiego organizowanego w ramach "Złotej Wiosny" Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła w PRL-u

2017-06-17 14:45
23 maja rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs literacki "Szkoła w PRL-u". Magdalena Wosiecka z klasy VIb zajęła I miejsce, a Marcel Tomaszewski z Va - III. Obydwojgu serdecznie gratulujemy

Złote Pióro

2017-04-05 20:17
Ogłoszono X edycję Złotego Pióra. Tym razem temat brzmi: "Co się zdarzyło w pięknym ogrodzie" Zadanie polega na napisaniu opowiadania maksymalnie do 4 stron maszynopisu (30 wierszy na stronie, czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5). Ocaniane będą m.in. interpretacja tematu, oryginalność i pomysłowośc realizacji, dobór słownictwa, bogactwo środków stylistycznych. Ostateczny termin nadsyłania prac 21 kwietnia godzina 19.00. Zachęcam do spróbowania swoich sił.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>